En Sevilen Evli Anime Karakterleri” üzerinde 15 yorum

 1. Enteresan bir sonuç benim için ^^ Kirito & Asuna çiftine şaşırmadım ama 4 numara beni şaşırttı dersem yalan olmaz. Teşekkürler bilgilendirme için ^^

  • Bende Asuna & Kirito çiftini beğenenlerdenim diyebilirim 🙂 4 numaralı seri Japonya’da çok sevilen ve reytinglerde hep üst sıralarda her alan uzun soluklu bir seri.

 2. sao denen dandik yapımla herhangi bir kulvarda yarışması bile clannad’a büyük terbiyesizlik olur.

  ayrıca akio&sanae çifti ve onların durmadan koşuşturmalarıdır olay 🙂

  • Bana sorarsan da Clannad aşırı derece dandik bir yapım. Özellikle de yaptıkları final ile bildiğin saçmalamışlar. Harem bir seriden zorla drama yapıp üstelik sanki iyi bir konusu varmış gibi birde bunu öve öve hiçte yakışmayan bir yere yükseltmeleri tamamen fanlık bir durum. Akio Furukawa & Sanae Furukawa (Clannad) eğlenceli karakterler fakat seriye genel olarak baktığımızda tamamen “overrated” klasik bir harem serisi. Komedi yerine drama denemişler fark olarak.

   • 🙂 yine harem, yine kavramlar… siz animecilerin en büyük sorunu bu bence. kavramlara çok fazla takılıp, değerlendirmelerinizde yargılar oluşturuyorsunuz. daha doğrusu bu her şeyinizi etkiliyor. yok çizgi film değil değildir, animedir; yok haremdir o, reverse haremdir, o shounen seinen değil gibi bir yığın kavram…

    günümüz dünyasında bir yığın sıkıntı mevcutken her şeyi her şeyin içinde görebilirsiniz. değerlendirmelerinde şu kavramlardan sıyrılmanı öneririm. şimdi clannad’ın 3-4 bölümde bi oğlanın etrafında iki üç kız pervane diye harem o salla! ana konuda 3-4 bölüm haricinde bu açk üçgeni, dörtgeni… mevzusu işlenmiyor bile. ama harem 🙂 bakın, clannad ilk sezonu güzel bir komedi, ikinci sezonu harika bir dramdır. buna böyle bakıldığında zevk alırsınız izlediğiniz şeyden.

    sizin mantığınızla how i met your mother da reverse harem ya da harem oluyor herhalde. öyle ya diziye giren herkes robin’e bir kez tutulur. peki izleyenler sizin gibi mi izliyor, elbette hayır…

    yanlış anlama, amacım tartışma falan yaratmak değil. animecileri zaten hiç anlamam. anime izlerim elbette, ama kavramlarla değil. o yüzden anlamakta zorlanıyorum belki de. benim için hareketli görsellerdir. sinema veya dizi sektöründen bir farkı yoktur. değerlendirmem de hep bu yönde olur. dediğim gibi günümüz dünyasında ekonomik sıkıntılar var, konu sıkıntısı var… var oğlu var. yeni serilerde izleyici çekmek için her şeyi birbirinin içine sokuyorlar ve daha fazla sokacaklar. o zaman napacaksınız?
    örnek sao. izleyici kitlesini kaybetmeye başlayınca (çok normal), yeniden kazanmak için her türlü saçmalama başladı adamlarda. yeni bölümler neredeyse ecchiye dönecek. bu durumda dizi ecchi mi diyeceksiniz 🙂 ayrıca sao’nun konusu esas özgün olmayan, daha önce benzeri çok çekilmiştir. haaa ama beğneme konusu ayrı. orada zevkler ve renkler devreye giriyor. bir şey diyemem tabii, ama şu kavramlar konusunda saplanıp kalmayın derim. nacizane önerim.

   • Dediklerini anlıyorum fakat bana göre Clannad çok sıradan bir animedir, sen beğenmiş olabilirsin fakat bu onu harika bir yapım yapmaz. Aynı şekilde ben SAO harika bir yapım demiyorum fakat burada bahsi geçen evli çift olayı Asuna & Kirito olarak gerçekten bir çok seriden daha çok iyi. Clannad’da işlenen tema öyle süper bir tema değil, belki siz ilk kez öyle bir tema gördüğünüz için çok ilginizi çekti ve sizin için harika bir anime olarak aklınıza yerleşti ama benim için öyle değil ve çok klişe bir konu. Özellikle yaptıkları final ile resmen batırdılar. Keşke bende sevebilseydim, en sevdiğim seriler her zaman romantizm serileri olmuştur fakat Clannad’ı hiç bir zaman bu kategoriye sokamadım, aşırı klişeler içinde boğulmuş klasik komedi yerine dramı ön planda tutan harem serileriden çokta farklı olmayan bir konuyu işlemiştir. İşlerken diğerlerinden sıyrılması ve öne çıkması ise sürekli lise hayatı yaşayan ergenleri değil zaman içinde yetişkinliğe geçen karakterlere sahip olmasıdır. Bu da çok işlenen bir konu olmayınca üstüne de dramı verince insanlar ayıla bayıla izledi ve çok beğendi. Bu nedenle sıradan bir konunun sadece farklı bir şekilde ele alınması nedeni ile bana göre sıradan bir yapımdır. Ben haremdir demiyorum sadece sıradan bir yapımdır diyorum.

   • bir de 3. sırada nasıl bir spoiler verilmiş öyle. izleyicileri hiç mi laf etmemişler bu olaya anlamadım.

   • ilk kez izlediğim için değil de belki şu sebeptendir: başına geçerken düşüncem, fazla abartılmış mainstream bir seri izleyeceğim, kesin yine kötü bir şey çıkacaktı. genelde herkesçe sevilen yapımların böyle bir özelliği var. sonuçta beğenen sayısı ne kadar çoksa o kadar basittir neticesinde. basitliği aşağılamak için söylemiyorum tabii. başka türlü herkese ulaşamaz, anlamak gerek. işte ben de clannad’a başlarken tam anlamıyla overrated bir seri bekliyordum fakat draması da komedisi de yerli yerindeydi. bu şaşkınlık belki beğenmemi sağlamıştır. belki düşük beklentidir yani… (bu arada sonunu hiç hatırlamıyorum 🙂 seyredeli çok olduğundandır)

    ama sao gerçek anlamda overrated bir seri. tam anlamıyla izleyici kitlesini sömürmek için her yolu deneyecek bir ekibe sahip. onda hoşuma gitmeyen de bu zaten. böyle yapımlar ve ekipleri bana kişiliksiz geliyor biraz. yoksa beğeneni de olacak, beğenmeyeni de elbet. o yüzden o evlilik de bana serinin tamamı gibi yapmacık gelmişti.

    belki de senin clannad’a olan tutumun tıpkı benim sao hakkında düşündüklerim gibi olduğundan yargın bu yöndedir.

    “İşlerken diğerlerinden sıyrılması ve öne çıkması ise sürekli lise hayatı yaşayan ergenleri değil zaman içinde yetişkinliğe geçen karakterlere sahip olmasıdır. Bu da çok işlenen bir konu olmayınca üstüne de dramı verince insanlar ayıla bayıla izledi ve çok beğendi. Bu nedenle sıradan bir konunun sadece farklı bir şekilde ele alınması nedeni ile bana göre sıradan bir yapımdır. Ben haremdir demiyorum sadece sıradan bir yapımdır diyorum.”

    şurada yazdıklarına tamamen katılıyorum. tek bir şey dışında ama. evet çok sıradan bir konu, fakat bir yapımın kalitesi onu nasıl işlediğinle alakalı işte. senin de dediğin gibi güzel bir karakter gelişimi var. bu seriler için başlı başına bir başarıdır. ve yine sıradan bir senaryoyu gayet başarılı şekilde yönetip cazip hale getirmiş bir yönetmen var. ben de diğer trend yapımlarda olmayan bu özelliği yüzünden sevmiştim zaten.

  • SAO sevilme nedeni çıktığı dönemde hiç bir animenin iyi bir konuya ve karakterlere sahip olmaması idi. Üstüne otaku olarak adlandırılan kesimin nerd dediğimiz başka bir alt kültür öğesi ile iç içe olması nedeni ile SAO’nun bu iki türe birden hitap ediyor olması, onu çok basit bir şekilde ön plana çıkardı. Bu bir avantajdı ve bunu iyi kullandılar. Bu sezon bile hemen SAO benzeri yapımların animeleri yayınlanmaya başlandı. Bu bile başarılı olduğunun göstergesidir. Overrated olduğuna katılıyorum ve bunun nedenini de hem nerd hem otaku kültürüne aynı hitap etmesine bağlıyorum.

   Clannad’a gelecek olursa ben kötü bir yapım demiyorum ama sıradan bir yapımdır benim için. Bunun overrated olması bana göre drama izlemeyen otakuların böyle bir yapım ile drama içine giriyor olması ve gördüğü şaşkınlık olduğunu düşünüyorum. Yoksa klasik bir kore dramasından farklı bir yapım değil benim gözümde :)))

   Tabi konunun ne kadar klasik olduğu değil, nasıl işlendiği önemlidir senin dediğin fakat ben o yaptıkları berbat final yüzünden sevmiyorum, yoksa işleniş fena değildi.

 3. Şahsen şu sıralamada naruto ve sakura çiftini ( bunu yazdığım için lanetlenebilirim :/ ) görmeyi düşünmüştüm. Yalnız 2 ve 3 clannad çiftleri benimde favorilerim. Listeyi sevdim =) 4 numaralı seriye ise yeniden bir göz atacağım. Bu kadar beğenildiğine göre vardır bir hikmeti…

  • Konu evli çiftler olunca Sakura ve Naruto’nun olmaması gayet normal. Evli olmayanları istiyorsan onunda listesini verebilirim. 1. olan Taiga ve Ryuji idi.

   • Haha o kadar yorumuma evli olmayanların burada olmamasından hiç şüphelenmeyip birde üstüne o yorumu yapmam büyük saçmalık :/ Evet ben o listeye bir göz gezdirsem iyi olacak çünkü o listeyi daha çok merak ediyorum.
    Taiga ve Ryuji çifti gerçekten çok şeker. Ama diğer adayları da görmeden bir şey diyemeyeceğim tabi ^^

  • http://anime.biglobe.ne.jp/userranking/chara/34625/ Tam liste burada ^_^

   1. Aisaka Taiga & Takasu Ryuuji (Toradora!)
   2. Kinomoto Sakura & Li Syaoran (Card Captor Sakura)
   3. Araragi Koyomi & Senjougahara Hitagi (Bakemonogatari)
   4. Watanuki Banri & Roromiya Karuta (Inu x Boku SS)
   5. Miketsukami Soushi & Shirakiin Ririchiyo (Inu x Boku SS)
   6. Celty Sturluson & Kishitani Shinra (Durarara!!)
   7. Hinata Hideki & Yui (Angel Beats!)
   8. Hattori Heiji & Tooyama Kazuha (Case Closed)
   9. Chitanda Eru & Oreki Houtarou (Hyouka
   10. Yadomi Jinta & Honma Meiko (Ano Hana)
   11. Bossun & Himeko (Sket Dance)
   12. Kudou Shinichi & Mouri Ran (Case Closed)
   13. Takagi Wataru & Satou Miwako (Case Closed)
   14. Kuroyukihime & Arita Haruyuki (Accel World)
   15. Yasaka Mahiro & Nyaruko (Haiyore! Nyaruko-san)

   • Liste baya kalabalık. Şöyle bir göz gezdirdim de sunako ve kazehaya çiftini hiç sevmemişimdir. O yüzden yerleri çok doğru geldi bana. Gözümden kaçmış olabilir ama usui ve misa çiftide yok ( Kaichou Wa Maid-Sama ) bu çift benim için çok iyidir. Aslında benim favorim olupda burada olmayan pek çok çift var. Ve usagi ve mamuru çiftinin olması beni baya şaşırttı neticede eski bir yapım. Hatta bu çifti görünce gözlerim hemen terry ve candy çiftinide aradı ama onuda göremedim =(
    Liste için teşekkürler senide uğraştırdım ^^

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s